Matrix
Mátrix
 
Mátrix Újratöltve
 
Mátrix Forradalmak
 
Keanu Reeves
 
Carrie-Anne Moss
 
Laurence Fishburne
 
Egyéb szereplők
 
Készítők
 
Egyéb
 
Cikkek
Cikkek : Mátrix - Újratöltve (The Matrix Reloaded) Box Office elemzés

Mátrix - Újratöltve (The Matrix Reloaded) Box Office elemzés

  2005.03.25. 10:10

A Mátrix újra megtöltötte a mozikat, jócskán meghaladva az optimista jósok előrejelzéseit is...

A Mátrix újra megtöltötte a mozikat, jócskán meghaladva az optimista jósok előrejelzéseit is. A mátrix erejét úgy tűnik, mindenki alábecsülte. Hogy miért, arról bővebben valamivel lejjebb olvashatnak; addig is álljon itt néhány "leg", hogy érzékelhető legyen a Mátrix - Újratöltve sikerének mértéke. Minden idők második legjobb nyitó hétvégéje (a Pókember után). Minden idők legnagyobb egynapos hétköznapi bevétele. Minden idők legnagyobb négynapos bevétele. (A Pókemberrel megosztva) minden idők leggyorsabban (3 nap alatt) elért százmilliós bevétele. Négy nap alatt annyi bevételt termelt, mint az első rész közel negyven nap alatt, így a hétvégén az eredeti összbevételének 78%-át sikerült elérnie.

És ezek már a pontos bevételi adatok. Amint azt hétfőn előre jeleztem, a Mátrix-Újratöltve pontos eredménye másfél millióval tért el a stúdió előrejelzésétől, ami azonban a rekordokat nem befolyásolta.

A nyár leginkább várt filmje iránti széleskörű érdeklődés (a nőket és férfiakat, fiatalokat és idősebbeket egyaránt érdeklő produkció) kedvezőtlenül befolyásolta a Down With Love című romantikus retrófilm eredményeit, pedig az alkotók a Csaó, Lizzie! két héttel ezelőtti taktikáját igyekeztek lemásolni. Renée Zellweger és Ewan McGregor kettőse így csak a negyedik helyezést tudta megkaparintani magának.

ORSZÁGOS BEMUTATÓK

1999. március 31, szerda. A mozikban új legenda születik. Joel Silver, a Drágán add az életed-, és a Halálos Fegyver-széria producere összeállt a nagyközönség számára mindaddig viszonylag ismeretlen Wachowski testvérekkel (Fülledtség – 3,8M), akik egy különleges filmtrilógia hamarosan kultstátusznak örvendő első részét forgatták le a rendelkezésükre bocsátott 63 millió dolláros költségvetésből. Akárcsak az X-men - A kívülállók, vagy a Csillagok háborúja esetében, az alkotóknak itt is rögtön három film gondolata járt fejükben, amelyek közül a második és harmadik rész elkészültét a nyitó epizód sikerétől tették függővé. A mátrix kellemes meglepetéssikert aratott: 171,5M dolláros bevételével ugyan nem jutott be minden idők legsikeresebb alkotásai közé, ám így is hatalmas rajongóbázisra tett szert, és beleírta magát a filmtörténet nagy könyvébe.

A hatás (nem a bevétel!) a „nagy előd”, a Csillagok háborúja-sorozat sikeréhez volt mérhető. A produkció persze maga is sokat köszönhetett Lucas trilógiájának, hiszen annak több módszerét is elleste. Ügyesen ötvözte magában különböző műfajok elemeit: míg az űropera a Flash Gordon-történetek, a párbajozós kalandfilmek, képregények és különböző népek ősi mitológiái, meséi (illetve az ezekből íródott A gyűrűk ura) alapján építette fel saját világát és mítoszát, addig A mátrix esetében a John Woo-féle akciófilmek, mangák és animék, a görög és keresztény mitológia, illetve a tündérmesék világa nyújtott kulturális hátteret az akkoriban az irodalomban divatossá váló cybertér gondolatával eljátszó történethez. Persze így maga a sztori is komoly hasonlóságokat mutatott: tapasztalatlan, ám „kiválasztott” főhősünk mindkettőben felkelők maroknyi csapatához társult, sokat tapasztalt tanítómestere révén fedezte fel különleges képességeit, ismerkedett meg a megmaradt embercsapat gépies ellenfelének erejével és döntött úgy, hogy vállalva küldetését, felveszi ellenük a harcot. Nem véletlen, hogy miként Jedi-hívők is szép számmal vannak a világban, a Mátrix-elmélet feltétlen támogatóinak száma is egyre csak nő…

A második és harmadik rész leforgatásakor azonban az alkotók nem annyira a Star Wars, mint inkább a Vissza a Jövőbe - trilógia taktikáját követték, azaz a második és harmadik epizódot egyszerre forgatták. A befejező, Forradalmak alcímet viselő fejezet kevesebb, mint fél év múlva,

november 5-én érkezik, a Mátrix - Újratöltve azonban már szerda este tíz órakor berobbant az amerikai mozik vásznára. Csütörtöki eredményével jócskán meg is előzte Star Wars II.rész - A klónok támadása tavaly ugyanekkor felállított hétköznapi egynapos bevételi rekordját, megerősítve azt a feltételezést, hogy azok a Star Wars-rajongók, akik a 1999-ben a Baljós árnyakat túlságosan gyerekesnek tartották, és ezért mélységesen csalódtak George Lucas régimódi űroperájában, lassan átpártoltak a Wachowski-testvérek trendi víziójához. Természetesen a film péntek-vasárnapi háromnapos bevétele is meghaladta az egy évvel korábbi bemutató nyolcvanmilliós eredményét, bár meg kell jegyeznünk: ez talán inkább csak a nagyobb kópiaszámnak köszönhető, ugyanis a klónok valamivel jobb mozinkénti átlagot értek el. Az elért háromnapos eredmény a Warner másik csodagyereke, a Harry Potter-széria kezdőbevételeit (90,3M/88,4M) is felülmúlta – nem csoda hát, hogy novemberben nem maradhatott hely egy stúdió számára két ilyen sikervárományosnak, így a Harry Potter és az azkabani fogoly bemutatója részben emiatt került át jövő nyárra, szakítva az eddigi hagyományokkal.

A történet? Erről inkább nem ejtek szót. Már a nyitó akciójelenet befejezésének leírásával is kisebb meglepetéstől fosztanám meg a nézőket – amint azt nem egy kritikus meg is tette; én nem fogom. Számíthatunk a film első háromnegyed órájában rengeteg filozofálgatásra és párbeszédre, amit az újságírók egy része nem is talált túlzottan érdekesnek. És ahogy azt valószínűleg már minden rajongó tudja, láthatunk egy jelenetet, ahol Neo több tucat Smith ügynökkel bonyolódik verekedésbe, illetve egy soha nem látott szintű autós üldözést, amelynek az elkészítése két hónapba és 40 millió dollárba került. Felépítettek ugyanis hozzá egy két kilométeres autópályaszakaszt, amelyen a GM által a forgatásra felajánlott száz autó mindegyikét ripityára törték.

A film szereplőgárdája – természetesen – részben a régi, jól bevált karakterekből (Neo, Morpheus, Trinity, Smith ügynök) és új arcokból áll. Érdekes, hogy míg az X-men színészei az első rész óta eltelt időben nyereséges filmek sorában szerepeltek, a Mátrix pozitív hármasának mérlege már korántsem ennyire jó. Morpheus, azaz a Bíborszínből is ismert Larry Fishbourne például az utóbbi években szerepelt egy félig animált bukásban (Ozmózis Jones - A belügyi nyomozó – 13,6M), egy apró filmecskében (Once in the Life – 0,053M), és idén a Biker Boyz című, megbukott motorbicajos westernben. Neo, azaz Keanu Reeves a sikert követően 2000-2001-ben öt produkcióban is szerepet kapott, de egyik sem ért el kiemelkedő eredményt sem minőség, sem bevétel terén (A cserecsapat – 44,7M, A leselkedő – 28,9M, Rossz álmok – 12M, Édes november –25,2M, Aranytartalék – 40,2M). Nem véletlen, hogy sikerhozó szerepének megismétlésébe hihetetlen odaadással és mindennapi önkínzással vetette bele magát. A már említett, Smith ügynökök elleni harc forgatásakor pedig egy-egy Harley Davidsont ajándékozott hálája jeléül annak a tizenkét kaszkadőrnek, akik a felvételek idején Smith ügynök egy-egy példányát helyettesítették.

Először Trinity, a popcorn-filmtörténet mindeddig talán egyetlen hiteles kőkeményen verekedő nőalakja, azaz Carrie Ann-Moss sem tudott mit kezdeni a hirtelen jött hírnévvel, és rögtön két vacakban is szerepet vállalt: a The Crew (13M) című gyenge maffiavígjátékban és A vörös bolygó (17,4M) című vacak sci-fiben. Szerencsére ezután magához tért, így ezt követően a sokszoros Oscar-jelölt Csokoládéban (71,3M) és a különleges Mementóban (25,5M) láthattuk. Hugo Weavinget, alias Smith ügynököt pedig X-menbeli társához, Ian Mckellenhez hasonlóan a filmtörténet egyik legjobb és legsikeresebb trilógiájában láthattuk, Elrond szerepében.

Az új szereplők közül igazán kettőnek a neve lehet ismerős. Az egyik a Persephonét alakító gyönyörű Monica Belluccié, akit utoljára A nap könnyeiben (43,6M) láthattunk Bruce Willis oldalán. Őt Amerika most fedezte fel újra, miután tíz évvel ezelőtt már kipróbálhatta magát a Drakula (82,5M) egyik kisebb szerepében. Sok különbséget nem érezhetett: akkori szerepe szerint is Keanu Reevest kellett megcsókolnia… A másik ismerős név Jada Pinketté lehet. Will Smith becses neje 6-7 évvel ezelőtt két százmilliós sikerben is szerepelt (Bölcsek kövére – 128,8M és Sikoly 2 – 101,3M), aztán évekig legfeljebb csak férje kapcsán hallhattunk róla. Will Smith mellett szerepelt 2001-ben az Aliban (58,2M), majd megszülte közös gyermeküket, és a Wachowski testvérek kérésére elvállalta Niobe szerepét sikerfilmjük folytatásában. A kritikusok ugyan úgy érzik, túlságosan kevés szerepet kapott a történetben, ám állítása szerint ez még csak a kezdet, és komolyabban a harmadik rész cselekményében ismerhetjük majd meg. Mint javasolta, addig is játsszunk szorgalmasan az Enter the Matrix című számítógépes játékkal, amelynek egyik főszerepét ő alakítja…

A kritikusok fanyalogtak, ám nem utálkoztak. Általában dicsérték a speciális effektusokat és a harcművészeti jeleneteket, ám néhányan úgy érezték, a sztori hagy némi kívánnivalót maga után. Nem szívesen idézem a kritikákat, ugyanis személy szerint nem kedvelem, ha egy kritikus a film felének megtekintése alapján mond véleményt az egészről. A Mátrix - Újratöltve és a Mátrix - Forradalmak viszont Joel Silver producer nyilatkozata szerint egyetlen összefüggő film (az más kérdés, hogy a mozinézőknek mindezért két jegy árát kell kifizetniük – de ne fanyalogjunk, hiszen hosszban is kétszer annyit kapnak).

„Egyetlen összefüggő film”-hez képest tulajdonképpen rekordköltségvetésről beszélhetünk, hiszen a (két) film gyártása több, mint 300 millió dollárjába került a stúdiónak, a marketing pedig további százmillióba. Az összeget elfelezve, a Mátrix – Újratöltve összes költsége tehát kétszázmillió dollár fölött jár (a Titanic persze ennél is többe került). Látható, hogy a Warner mennyire bízott a projektben, hiszen ha a folytatások „csak” az első rész sikerét érték volna el, a produkciónak komolyan meg kellett volna küzdenie a nyereségességért. Ám amint az X-men 2. esetében, itt sem ez történt, így még az sem elképzelhetetlen, hogy az első rész rögtön megtéríti a két film költségeit. 280 millió dollár eléréséhez nem férhet kétség, és a 300 milliós határ átlépése is több mint valószínű. Hogy az év legjobban várt sci-fije mennyivel képes ezt is meghaladni, az a következő hetekben kiderül.

Amikor két hete az X-men 2. mozikba került, a forgalmazók úgy gondolták, a képregényfigurák látványos, nagyköltségvetésű akciósztorija iránt minden bizonnyal

kevéssé érdeklődő kislányok szívesebben néznének egy nekik szóló filmet, mint a mutánsok zajos parádéját – és jól gondolták. A Csaó, Lizzie! igencsak szép nyitó eredményeket produkált. Valami hasonlóval próbálkozhattak a Down With Love alkotói, ám ez a taktika jelen esetben nem vált be. Minden bizonnyal segíthetett ebben az is, hogy a lista első helyezettjének négynapos bevételéből az amerikaiak mintegy 53 milliót a női nézőközönség jegyeire költöttek – mondhatni, csoda, hogy a film egyáltalán 7 milliót össze tudott kuporgatni magának.

Az elemzők viszont többre számítottak. És erre indoklásként elég a két főszereplő nevét megemlítenünk. Mind Ewan McGregor, mind Renée Zellweger mostanában virágkorát éli Hollywoodban. Előbbit a Moulin Rouge (57,2M), utóbbit a Chicago (167,4M) főszereplőjeként láthattuk utoljára – nem csoda, hogy a film végén, a feliratok alatt Marc Shaiman zeneszerző Here's to Love című dalát közösen éneklik. A skót Jedi-lovag erről a következőt nyilatkozta: Folyamatosan rágtam a fülüket, hogy hadd énekeljünk egy közös dalt, ha már mindketten most szerepeltünk egy-egy sikeres musicalban… és alig akartam hinni a fülemnek, amikor azt mondták, „Meglátjuk”, „Hát…talán…” Megőrültek ezek?

A filmben egyébként a díszleteknek, ruháknak talán minden másnál fontosabb szerep jutott. Az alkotók ugyanis Rock Hudson és Doris Day hatvanas évek elején bemutatott romantikus butaságainak (Send Me No Flowers, Párnacsaták, Lover Come Back) és a kor többi hasonló stílusban és felfogásban elkészített filmjének kívántak emléket állítani a produkcióval. „Semmi értelme nem lett volna modernkori szexvígjátékot forgatni” – nyilatkozta Ewan McGregor. „Azokkal úgyis tele vannak a mozik – Romantikus vígjáték néven futnak a mozikban, és általában nem valami jók.”

Azok a hatvanas évek viszont egészen más stílust képviseltek. A szexuális témák legfeljebb csak célzások formájában szerepeltek a filmekben. Ez volt az a kor, amikor a főszereplők mindig világos, csodásan berendezett lakásokban éltek, gyönyörű (általában festett) kilátással a nagyvárosra. A nap szakadatlan sütött, és ha szükség volt rá, mindig éppen akadt egy leinthető tiszta, rendes sárga taxi, jókedélyű sofőrrel. A férfiak ruháját mintha skatulyából húzták volna ki, a nők pedig a leghíresebb divatházak musicalekbe illően színpompás, meglehetősen szexi és makulátlanul tiszta ruháit viselték. A forgatások nagy része néhány hangstúdió színpadán zajlott, a külső felvételek pedig alig pár napot vettek igénybe.

Peyton Reed rendező (Hajrá, csajok! – 68,3M) az összes ilyen alapszabályt figyelembe véve forgatta le ezt a romantikus vígjátékot, egyetlen komolyabb változtatással: a régimódi látványvilágot széles vászonra alkalmazta. Róla egyébként érdekességként megjegyzem, hogy Robert Zemeckistől leste el a direktori munka kulisszatitkait: pályája kezdetén werkfilmeket készített a Vissza a jövőbe - trilógia és a Forrest Gump forgatásán. A jelenlegi újabb divathullámot meglovagolva következő filmjével ő is beveti magát a képregény-megfilmesítések világába: a napokban vállalta el a Fantastic Four című Marvel-képregény adaptációjának rendezését.

A Down With Love kritikái megoszlanak a „nagyon gyengé”-től a „kiváló”-ig. Miközben például a Desert News „Édes, okos, stílusos, és leginkább szexi”-nek nevezi, a Charlotte Observer szerint „Tompa szexviccei után úgy érezzük, Benny Hill egykoron Az élet elviselhetetlen könnyűsége mélységéig hatolt”. A Supercala.com kritikusa egyenesen arra inti a nézőket, „Ha ön heteroszexuális férfi, és az ön számára fontos ellenkező nemű egyed el akarja cipelni erre… MENEKÜLJÖN!” A One Guy’s Opinion véleménye („Egészen élvezetes tréfa, és ránézésre imádnivaló, de teljesen szintetikus és mesterkélt”) a Rolling Stone magazinéval cseng össze: „Kezdetben kellemes, mint egy frissen készített vattacukor – amely végül emészthetetlen rózsaszínű ragaccsá válik.” Roger Ebert, a Chicago Sun-Times kritikusa leheletnyivel szigorúbb véleményt alkotott, mint társa, Richard Roeper („Imádom ezt a filmet!”): szerinte ugyanis „Nem jobb és nem rosszabb, mint azok a filmek, amelyek alapján készült – és azt hiszem, ez bóknak számít”. Hogy nekünk hogytetszik majd a produkció? Nem tudom, de talán a lényeg az, hogy végül az Atlanta Journal – Constitution írójának véleményével értsünk egyet: „A készítők láthatóan majdnem olyan jól érezték magukat a film forgatásán, mint ahogy a nézők érzik majd magukat a moziban”.

Hogy a produkció ilyen gyenge bevételt ért el a hétvégén (sok elemző kétszer ennyit tippelt), abban a Mátrix - Újratöltve sikerén kívül az elbaltázott reklámstratégia is ludas lehetett. A Foxnak elegendő lett volna a főszereplők húzónevére kihegyezni a marketingkampányt, ám éppen ez nem kapott elegendő hangsúlyt. A hétmilliós kezdés mindenképpen nagy csalódás; meglátjuk, a jövő héten tud-e szépíteni, vagy pedig gyorsan eltűnik a sikertelen filmek süllyesztőjében.

RÉGEBBEN BEMUTATOTT FILMEK

Az Oviapu úgy tűnik, ideig-óráig kihúzza Eddie Murphyt a csávából. A Bölcsek kövére és a Dr. Dolittle tovább butított, gyermeteg családi másolata úgy tűnik, nem távozik a mozikból százmillió alatt. Jelenleg a végösszeg 110-115 millió körül körvonalazódik, ami a 60+30M-s költségvetés mellett bőven elegendőnek tűnik. Mégis, komoly hatással lehet még rá a jövő hétvégén bemutatásra kerülő két vígjáték konkurenciája, illetve egy héttel később a Némó nyomában, amely minden bizonnyal elcsábítja majd azokat a kedves nézőket, akik életéveik számát meg tudják számolni két kis kezük ujjain.

Az X-men 2. mutánsai is egészen szépen teljesítenek. Igaz, igaz, 56,8%-ot csökkent a hétvégi bevételük, ám ezt az állítást ennek ellenére is fenntartom. Az eredeti első heti csökkenése ennél is nagyobb volt, és ugyan a második héten már szépített, ám nem kellett olyan hozzá hasonló, sötét, hipercool produkciókkal megküzdenie, mint a második résznek, amelynek csökkenését az elemzők jó része éppen a Mátrix - Újratöltve miatt ennél is súlyosabbra tippelte. A második rész így jelenleg több, mint 50 millióval vezet az első ugyanekkor elért eredményéhez képest, sőt, annak összbevételét is már jócskán maga mögé utasította. Ezáltal jelen pillanatban (körülbelül péntekig) ez a 2003-as év legsikeresebb filmje, és várhatóan két héten belül a kétszázmilliósok klubjába is beléphet. Kis üröm az örömben, hogy mire ezt megteszi, a Mátrix - Újratöltve már legalább egy hete ott tartózkodik majd.

A lista többi filmje esetében nem számolhatok be számottevő változásokról. A Csaó, Lizzie! összeszedte magát, és a 40 milliós bevétel elérése biztosnak tűnik - talán végül beválik az első heti 45 milliós tippem? Az Azonosság, John Cusack és társai öldöklős-nyomozós

horrorja biztosan ötvenmillió fölött teljesít majd. Stanley, a szerencse fia ugyan a következő hetekben folyamatosan újabb és újabb vetélytársakat kap, ám bevétele szerintem még így is el fogja érni legalább a 65 milliót. A múlt héten felfelé kapaszkodó két kis produkció közül az A Mighty Wind című nagy zuhanásba kezdett, a Csavard be, mint Beckham azonban még mindig jól tartja magát. A Chicago (167,4M) viszont úgy tűnik, csak Renée Zellweger türelmetlen rajongói miatt ért

el a múlt héten kiemelkedő eredményeket: a Down With Love megjelenésével hétvégi bevétele csaknem a felére esett vissza. Daredevil - A fenegyerek (101,9M) viszont érdekes jelenséget produkál: ahányszor felbukkan a mozikban egy-egy újabb, sötét szuperhősökről szóló látványfilm, rögtön megugrik a bevétele (ezen a hétvégén 13%-kal). A Golyóálló szerzetes (22,9M) viszont vele ellentétes mozgást végez, és ilyenkor mindig nagyot csökken (ezúttal kemény 85%-ot).

A KÖVETKEZŐ HÉTVÉGE

Miközben a Mátrix – Újratöltve minden bizonnyal még mindig nagy erővel tombol az amerikai mozik vásznán (illetve már a magyar filmszínházakban is), két vígjáték kerül bemutatásra. Az első valószínűleg Jim Carrey „nagy visszatérését” jelenti majd (persze, nem is ment sehova): A Bruce Almighty című filmben egy balul elsült nap után az szitokszavakat szór az ég felé – Isten (Morgan Freeman)

pedig, ezt meghallván, próbára teszi: csinálja jobban – ha tudja. A The In-Laws című remake-ben pedig Michael Douglas próbál nagyobb sikert elérni, mint egy hónapja az It Runs in the Familyvel (7,2M), amelynek teljes bevételét valószínűleg már a hétvégén sikerül meghaladnia új filmjével. A hosszú víkend azonban egyáltalán nem a The In-Lawsról, hanem a Bruce Almighty és a Mátrix - Újratöltve párharcáról fog szólni. Még pár nap, és kiderül, melyikük szerezheti meg az első helyet…

Addig is, mint mindig, várunk minden, a témához kapcsolódó észrevételt, hozzászólást, illetve tippeket az új bemutatók bevételére a fórum Box Office rovatában.

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Chat
 
Hét idézete

-Na idefigyelj duracell...Itt csak egy szabály van: Megszoksz vagy megszöksz!

 

 
Linkek
 
Szavazás

Szavazás

Ki a kedvenc szereplőd?

Neo
Trinity
Morpheus
Smith
Persephone
Niobe
Kölyök

 
Számláló
Indulás: 2005-02-21
 
TRY.HU

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal